Marcin jest „Małym Geniuszem”

Data: 02-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Marcin jest „Małym Geniuszem”
Pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego i burmistrza Ujścia Romana Wroteckiego odbył się IX Konkurs Wiedzy „Mały Geniusz”. Tak jak poprzednie edycje, również i tę przygotowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu z dyrektorem placówki, Markiem Kamińskim na czele. Jej adresatami są uczniowie klas IV- VI z całego powiatu.

Wszystko zaczęło się od eliminacji szkolnych, w których wzięło udział 276 uczniów. Ich zwycięzcy awansowali do ostatecznej rozgrywki, którą przeprowadzono w Ujściu. Zmagania odbyły się w dwóch miejscach: Szkole Podstawowej i Ujskim Domu Kultury. Po pasjonującym, kilkugodzinnym współzawodnictwie, poznaliśmy zwycięzcę. Został nim Marcin Łukasiewicz ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile, który wyprzedził Wiktora Hoffmanna ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej i Oskara Kośmidra z pilskiej „Siódemki”. Czwartą pozycję zajęła Julia Kijek z SP nr 12 w Pile.

- Serdecznie dziękuję  za zaproszenie na finał konkursu. To dla mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w zmaganiach uczniów i podziwiać ich imponującą wiedzę.  Uczestnicy równie dobrze odpowiadali na pytania z zakresu matematyki, informatyki i języka angielskiego co z muzyki, czy sportu. Liczę, że spotkamy się za rok, podczas kolejnej edycji  – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Wyniki finału:

1. Marcin Łukasiewicz STO Piła